Cera trądzikowa wymaga właściwej pielęgnacji. Warto o niej pamiętać nie tylko w domu. Jakie zabiegi polecane są na trądzik?

Osobom z trądzikiem rekomenduje się korzystanie z określonych rodzajów zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Gdy konieczne jest leczenie trądziku Kraków również daje taka możliwość. Jakie zabiegu warto wtedy wziąć pod uwagę?

 

Laserowe usuwanie trądziku

Jednym z rekomendowanych zabiegów na trądzik jest laserowe usuwanie trądziku. Do tego celu stosowane są odpowiednie rodzaje laserów, a dokładnie lasery ablacyjne.

 

Laserowe usuwanie trądziku polega przede wszystkim na znormalizowaniu wydzielania sebum, czyli tłuszczu przez gruczoł łojowe. Niszczy również bakterie, które przyczyniają się do powstawania trądziku. Dzięki niemu można też obkurczyć szerokie, widoczne pory.

 

Zastosowanie laserów pomaga również w zredukowaniu widocznych zmian potrądzikowych, między innymi nieestetycznych blizn po trądziku.

 

Mezoterapia

Zabiegi polegające na mezoterapii polegają na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych, dzięki którym można także zmniejszyć trądzik.

 

W przypadku osób z cerą trądzikową często stosuje się zabiegi polegające na mezoterapii igłowej, czyli na wprowadzaniu w skórę substancji z użyciem igieł, a także mezoterapii mikroigłowej, do której stosuje się specjalne rollery z igłami.

 

Mezoterapia pozwala na zmniejszenie objawów trądziku, normalizuje wydzielanie sebum oraz umożliwia zmniejszenie zmian skórnych.

 

Skuteczne leczenie trądziku Kraków – dokładne oferty można sprawdzić na witrynach gabinetów.

 

Zabiegi kosmetyczne

Dobre efekty daje również zastosowanie zabiegów kosmetycznych dedykowanych dla cery trądzikowej, na przykład bazujących na substancjach antybakteryjnych.

 

Takie zabiegu warto prowadzić systematycznie, ponieważ pozwalają one na wtedy na uzyskanie widocznych efektów w krótkim czasie. Kosmetyczka może dobrać odpowiedni typ zabiegu do potrzeb skóry, aby poprawić jej wygląd.

 

Peelingi chemiczne

W przypadku skóry trądzikowej można też korzystać z peelingów chemicznych, których zadaniem jest złuszczenie skóry oraz poprawa jej wyglądu.

 

Takie zabiegi mogą być też prowadzone na cerze trądzikowej. Stosowane są wtedy peelingi wykorzystujące kwasy jak azelainowy, salicylowy czy kwas migdałowy.