Wystartował pierwszy tydzień Ferii Zimowych organizowanych przez miejskie instytucje kultury, placówki oświatowe i Arenę Lodową. Także i w tym roku nie brakuje atrakcji, z których chętnie korzystają tomaszowscy półkoloniści.

 

W pierwszych dniach ferii dzieci korzystały m.in. z darmowej ślizgawki zorganizowanej w Arenie Lodowej, z kolei w MBP – Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbywały się walentynkowe zajęcia animacyjne, seans filmowy oraz lekcja biblioteczna dla grupy zorganizowanej, spędzającej ferie w SP nr 14.

W Miejskim Centrum Kultury Tkacz zorganizowano zajęcia ceramiki, podczas których półkoloniści stworzyli „Magiczne drzewo”, brali także udział w zajęciach animacyjno-rekreacyjnych, a także mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, o których opowiadali im instruktorzy WOPR-u. Pod okiem instruktorów ćwiczyli także wykonanie piosenki tematycznej oraz tworzyli magiczne chatki.

Natomiast tomaszowskie Muzeum odwiedzili uczniowie korzystający z ferii w SP nr 10. Grupa zwiedziła wystawy, skorzystała z lekcji muzealnej oraz wzięła udział w „muzealnych podchodach”.

Przed nami kolejne dni Ferii Zimowych i dalsze atrakcje.

Content retrieved from: https://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/wystartowaly-ferie-zimowe/.