Dach płaski jest szczególnie narażony na niesprzyjające warunki atmosferyczne, m.in deszcz, grad czy zalegający zimą śnieg. Aby dach był odpowiednio zabezpieczony należy sprawdzić dostępne na rynku opcje oraz zwrócić się do doświadczonych fachowców. Najbardziej powszechną metodą hydroizolacji dachów płaskich jest papa, jest to tani materiał, który warstwowo układamy lub przyklejamy na płaskim podłożu. Papa zdecydowanie nie jest materiałem charakteryzującym się wysoką trwałością, może stracić swoje właściwości już w kilka miesięcy po jej montażu oraz może wymagać częstych napraw, ponieważ jest materiałem paroprzepuszczalnym i pod jej warstwą gromadzi się wilgoć. Nowoczesna i trwałą metodą jest hydroizolacja dachów płaskich z użyciem odpowiedniej folii i membran z różnego rodzaju polimerów ( m.in PVC i EPDEM).

Zalety hydroizolacji dachów płaskich z użyciem membrany

Membrana hydroizolacyjna to materiał wytrzymały, charakteryzujący się łatwością montażu, z możliwością zgrzewania i formowania membrany pod wpływem wysokiej temperatury. Dodatkowo materiał ten ma wszechstronne zastosowanie nadaje się do użycia na praktycznie każdego rodzaju dachach płaskich, sprawdzi się również na balkonach i tarasach. Folie (membrany) hydroizolacyjne mogą mieć różne grubości czy też posiadać dodatkowych włókninowy podkład. Co najistotniejsze materiał ten jest odporny na gradobicie a nawet na rozprzestrzenianie się ognia jest odporny na zginanie, zarastanie korzeniami roślin czy też odporny na gnicie i promieniowanie UV.

Gdzie szukać wysokiej jakości produktów do hydroizolacji dachów płaskich?

Szukając sprawdzonych materiałów do hydroizolacji dachów płaskich warto zgłosić się do specjalistów, którzy udzielą nam kompletnych i rzetelnych informacji na temat technologii hydroizolacji oraz przeprowadzą nas przez proces wyboru, wyceny oraz zamówienia materiału, pomogą także w zorganizowaniu ekipy montażowej. Firma CWS (Canada Waterproof System) to przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem i szeroką gamą usług i produktów – zapewni nie tylko wysokiej jakości membrany izolacyjne ale również zapewni fachowych wykonawców w branży. Na stronie internetowej firmy CWS można z łatwością znaleźć wiele informacji i danych technicznych, a także szeroki asortyment produktów z branży systemów izolacyjnych dachów, tarasów, balkonów, oczek wodnych wnętrz oraz skutecznych zabezpieczeń antykorozyjnych. Firma może pochwalić się wieloma realizacjami, które często są udokumentowane w formie filmów – dzięki czemu możemy jeszcze lepiej przyjrzeć się profesjonalistom w ich pracy.